25.03.2015 18:21

Halovým mistrem ČR se stal tým ZATÍM NEVÍM!!!

O víkendu 21. 3. – 22. 3. 2015 proběhlo v areálu tenisového centra CAFEX v Rakovníku Otevřené halové mistrovství České republiky ve hře mölkky. Byl to historicky první velký halový turnaj na území ČR. Nakonec v soutěži startovalo 12 týmů, ve kterých byli zastoupeni soutěžící ze tří zemí. Počet soutěžních týmů byl pro nás trošku zklamáním, ale menší účast byla vyvážena o to větší kvalitou soutěžních týmů. Asi největším lákadlem byl start úřadujících vícemistrů Evropy (francouzský tým Francie MölkkAnjou). Dále ve startovním poli nechyběli úřadující mistři ČR (Opava Mölkky Team), na domácí půdě dosud neporažený tým Třináctá mölkka, a další pravidelní účastníci našich turnajů.

Šampionát odstartoval podle harmonogramu, i když jsme narychlo museli vyřešit změnu povrchu. Zkrátka byl to 1. ročník, a tak jsme některé nedostatky odstraňovali za pochodu. Po slavnostním zahájení jsme odstartovali první hrací den soutěží ve skupinách. Herní systém byl připraven tak, aby si všechny týmy dostatečně zahrály. Nakonec každý tým odehrál během celého dne 18 her. Rozhodujícím kritériem pro postup do čtvrtfinále byly body za vyhrané hry. Jako pomocné kritérium při shodě posloužil součet bodů z jednotlivých her.

Již během soboty byly vidět opravdu skvělé mölkkové výkony, ale i opravdu neuvěřitelné hody. Překvapením turnaje se stal All Stars Team z Benešova, který dokázal na začátku zaskočit soupeře a vybojovat hned tři výhry. I když se už pak týmu tak skvěle nedařilo, dokázal se jako jediný nováček probít ze sedmého místa do čtvrtfinále. Jen těsně unikl postup do čtvrtfinále týmu Divoký CAFEX, který nakonec o postup připravil při bodové shodě za výhry nižší součet bodů ze všech her. Poslední postupové místo tedy vybojovaly Holky z Bystrce II.

Překvapením turnaje se již první den stal tým Zatím nevím, který dokázal vybojovat celkem 11 výher a za sebou tak nechal i vícemistry Evropy z Francie a mistry ČR z Opavy. Tým složený ze dvou zkušených mölkkových harcovníků (Lubomír Vlk a Milan Varga) a úplného nováčka (Martin Bělík) již první den předváděl zajímavé výkony a evidentně se dokázal nejlépe popasovat s novým povrchem. Postup si také zajistily Holky z Bystrce I doplněné narychlo po onemocnění spoluhráčky Zdeny o prezidenta svazu. Postup si pohlídal i tým Třinácté mölkky a také tým Proradost, který do posledního kola balancoval na hranici postupu, ale nakonec dokázal zabrat a probít se do čtvrtfinále ze šestého místa.

Po prvním hracím dnu jsme tedy znali čtvrtfinalisty, ale pro vyřazené týmy turnaj také ještě nekončil. Všechny se přihlásily do nedělního turnaje „Poslední šance“. Po skvělých výkonech na hřišti jsme se večer sešli u rautu, který byl také velice vydařený. Potom pokračovala volná zábava, někdo hrál bowling, jiný kulečník a další třeba karty, ale důležité bylo, že se snad všichni dobře bavili.

Druhý den ráno jsme po vydatné snídani odstartovali turnaj „Poslední šance“. V něm se v boji o postup do finále utkaly v derby týmy Za Zruč veselejší a Divoký CAFEX. A nakonec své zkušenosti zúročil tým Zruče. V druhém duelu slovenský tým PROMÖLKKY vybojoval postup do finále nad týmem Lars. Finále turnaje „Poslední šance“ pak bylo opravdové drama až do posledního hodu. A ačkoliv papírově byly PROMÖLKKY jasným favoritem, nakonec se na výhru nad týmem ze Zruče pěkně nadřely. Přesto nakonec slavily výhru a odjížděly tak domů přecijen s pohárem.

Ve čtvrtfinále halového MČR se ke skvělým hodům přidalo i napětí a začalo se i více taktizovat. Nejprve francouzský tým Francie MölkkAnjou potvrdil kvalitu a ve čtvrtfinále vyřadil s přehledem All Stars Team. Tým Holky z Bystrce I dokázal využít skvělé hry děvčat a vyřadit z bojů o finále tým Proradost. Asi nejzajímavější utkání sliboval souboj Třinácté mölkky (dosud neporažený tým na domácích turnajích) a Opava Mölkky Teamu (úřadující mistři ČR). Nakonec ale překvapivě hladce úřadující mistři vybojovali postup do semifinále. V posledním duelu pak potvrdil roli favorita tým Zatím nevím a vyřadil Holky z Bystrce II.

V semifinále pak čekal na tým Zatím nevím opět Bystrc, ale tentokrát Holky z Bystrce I. Ani tento tým ale nedokázal zastavit rozjetý tým Zatím nevím, který přesnou ruku podpořil i štěstím, a tak se mohl radovat z finále. V druhém semifinále pak Opava Mölkky Team nestačil na vícemistry Evropy a musel se tak spokojit s bojem o třetí místo.

Ale i vyřazené týmy měly stále o co hrát, hrálo se o body do Česko-moravského poháru. A tak byly i souboje o páté až osmé místo plné emocí a napětí. Nakonec se na páté místo probil tým Třinácté mölkky, který dokázal přehrát tým Proradost. Sedmé místo vybojoval tým Holky z Bystrce II a na osmém místě skončil nejlepší z nováčku All Stars Team.

I v boji o bronzové medaile bylo vidět několik opravdu skvělých hodů. Opava Mölkky Team proti Holkám z Bystrce I. První hru nakonec po dohozu ovládl Opava Mölkky Team a ve druhé pak kráčel také za vítězstvím, ale Holky zdárně vzdorovaly. Oba týmy prokázaly vysokou taktickou vyspělost a nakonec se boj o třetí místo zakončil opravdu hráčsky. Opava Mölkky Teamu chyběly čtyři body na zavření hry. Vpředu stály čtyři mölkky u sebe a navíc jednou z nich byla čtyřka. Nešlo tedy jen bezmyšlenkovitě rozhodit kupu. Markéta tedy přesným hodem vypíchla pouze jednu mölkku. Mölkka číslo čtyři tedy zůstala stát v těsném kontaktu s další mölkkou a jen o několik centimetrů dále byla třetí mölkka. Opava Mölkky Team se po poradě zachoval opravdu hráčsky a chirurgicky přesným hodem srazil mölkku číslo 4 a slavil tedy třetí místo.

Finále bylo česko-francouzské a jen málokdo asi favorizoval český tým Zatím nevím, ale opět se potvrdilo, že se rozhoduje na hřišti a ne na papíře. Francouzi vstoupili do finále excelentně a celkem hladce ovládli po několika chybách týmu Zatím nevím úvodní dvě hry. Ve třetí ale kluci zabrali a vybojovali vítězství a pak už se vezli na vlně euforie a hody se jim opravdu dařily. Naopak tým Francie MölkkAnjou evidentně znervózněl a občas prohodil i relativně snadné situace. Obdiv zaslouží především Martin, který jako nováček i ve finále udržel pevné nervy a mohl tak s Lubošem a Milanem slavit senzační a velice cenné vítězství nad vícemistry Evropy v poměru 3:2 a také titul historicky prvních halových mistrů ČR ve hře mölkky.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům, zvláště pak Tenis centru CAFEX za poskytnutí veškerého zázemí, členům ČSM za výbornou reprezentaci svazu a všem týmům za účast na halovém MČR v Rakovníku. Speciální díky patří také všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto víkendu, zvláště pak Leošům a Michalovi. Doufám, že jste si halové MČR užili, dobře si zahráli a věřím, že se opět sejdeme na dalším turnaji ČESKO–MORAVSKÉHO poháru, tentokrát ve Zruči nad Sázavou. Tak neváhejte a házejte!!!

Josef Buzek – prezident ČSM

 

Fotogalerie zde

—————

Zpět


Novinky

13.02.2019 07:27

Rakovnické mölkkování není žádné lelkování!!!

Rakovnické mölkkování 2019 už klepe na dveře. Zatím je do soutěže přihlášeno 20 týmů, ale...

Celý článek

—————

12.09.2018 08:26

Zručský tým Finové - MISTR ČR 2018, tak to je bomba!!!

V sobotu 8. září 2018 od 10:00 proběhl ve sportovním areálu TJ Jiskra 7. ročník Otevřeného...

Celý článek

—————

06.09.2018 04:34

Němci si podmanili Vídeň :-)

V sobotu 1. 9. 2018 se ve Vídni uskutečnilo 2. Otevřené mistrovství Rakouska.  Šampionát se...

Celý článek

—————

09.08.2018 22:13

Bravo!!! Na Slovensku opět české finále!!!

Letos jsme se zúčastnili již 10. ročníku otevřeného mistrovství Slovenska ve hře mölkky, které se...

Celý článek

—————

02.08.2018 02:13

Mistrovství Evropy ovládli Finové

Poprvé v historii mistrovství Evropy zavítalo do České republiky, když se hostitelským městem...

Celý článek

—————

18.07.2018 22:14

Turnaj mistrů Stranný – vládla Tomira, která kraluje i poháru!!!

V sobotu 14. 7. 2018 se uskutečnil na multifunkčním hřišti ve Stranném třetí Turnaj mistrů ve hře...

Celý článek

—————

08.07.2018 17:14

Dobytí Krkonoš zručským Dynamem

(z pohledu pořádajícího týmu SEMTAMŤUK) Po modrém blankytu bělavé páry hynou, lehounký větřík s...

Celý článek

—————

19.06.2018 20:04

Výrazná česká stopa a konečně stupně vítězů!!!

Ve dnech 16. - 17. 6. 2018 se v německém Erlangenu uskutečnilo již 11. otevřené mistrovství Německa...

Celý článek

—————

15.05.2018 16:00

V. Jarní zlatá zručská mölkka se stala kořistí týmu PRORADOST, známe také nové mistry Posázaví

V sobotu 12. května 2018 od 10:00 hodin proběhl na tenisových dvorcích TJ Jiskra Zruč nad Sázavou...

Celý článek

—————

22.04.2018 10:00

Brněnský hod 2018 aneb Halové Mistrovství ČR ve hře mölkky.

V sobotu 7. 4. 2018 se konal v Brně - Novém Lískovci již tradičně 5. ročník Brněnského...

Celý článek

—————

Všechny články

—————


Kontakt

Český svaz MÖLKKY

Sídlo:
Stranný 39
257 56 Neveklov
IČO - 22758003

Doručovací adresa:
Koniklecová 454/8
634 00 Brno